Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
Početna stranicaPortalGalleryPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ensiferum

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Madafaka
Webmaster level
Webmaster level
Madafaka



Ensiferum Empty
PostajNaslov: Ensiferum   Ensiferum Emptyned oľu 15, 2009 3:43 am

Ensiferum su 1995. godine osnovali Markus Toivonen (gitara), Sauli Savolainen (bas gitara) i Kimmo Miettinen (bubnjevi). Za ime benda odabrali su latinski pridjev u srednjem rodu ensiferum što znači "nošenje mača". Sljedeće je godine u bend kao pjevač i gitarist došao Jari Mäenpää. 1997. izašao je prvi demo s tri skladbe.

1998. bend su napustili Sauli i Kimmo te su ih zamijenili Jukka-Pekka Miettinen (Kimmov mlađi brat, tada 14-ogodišnjak) i Oliver Fokin. 1999. izašla su još dva dema. 2000. su potpisali ugovor sa Spinefarmom i snimili svoj prvi album, "Ensiferum", koji je izašao u kolovozu 2001. Iste se godine bendu pridružila Meiju Enho kao klavijaturistkinja.

2003., nakon rada na drugom albumu, "Iron", Jari je napustio bend kako bi se mogao usredotočiti na svoj projekt Wintersun. Za turneju s Finntrollom Petri Lindroos iz Northera zamijenio je Jarija kao gitarist i pjevač, a nakon turneje postao je član benda. U prosincu 2004. Jukka-Pekka napustio je bend, a zamijenio ga je Sami Hinkka. Oliver je također otišao jer nije bio zaniteresiran više svirati u bendu, a zamijenio ga je Janne Parviainen.

Nova postava Ensiferuma kasnije te godine počela je snimati EP pod imenom Dragonheads. Izašao je u veljači 2006. U lipnju 2006. Ensiferum je izdao live DVD, 10th Anniversary Live. DVD je snimljen u Nosturiju, Helsinki 31. prosinca 2005.

Snimanje trećeg studijskog albuma, Victory Songs, trajalo je od studenog 2006. do početka 2007. Album je izašao 20. travnja 2007. 10. rujna 2007. godine iz benda odlazi klavijaturistkinja Meiju Enho, na nastupima u živo zamijenila ju je Emmi Silvennoinen iz benda Exsecratus.

Članovi:
* Petri Lindroos - vokal, gitara
* Markus Toivonen - vokal, gitara
* Sami Hinkka - vokal, bas
* Janne Parviainen - bubnjevi
* Emmi Silvennoinen - klavijature
[Vrh] Go down
¤MeTaL MeSsIaH¤
Administrator level
Administrator level
¤MeTaL MeSsIaH¤



Ensiferum Empty
PostajNaslov: Re: Ensiferum   Ensiferum Emptysub oľu 28, 2009 12:35 pm

e ja sam preslušo cijelu diskografiju ,solidno,...najbolje što sam čuo bi vjerojatno bile pjesme:guardians of fate,old man,token of time...nemaju tu neku dozu folka koja bi kod mene zadovoljila a neka obiležja pravog folk metala,npr. korpiklaani,finntroll...krpikaani-woden pints jede beton, beer,beer također...


https://www.youtube.com/watch?v=XOKbhQbvpPA
[Vrh] Go down
gnom
Level 2
Level 2




Ensiferum Empty
PostajNaslov: Re: Ensiferum   Ensiferum Emptysub oľu 28, 2009 9:14 pm

pa meni su ok, imaju dobrih pjesama...
[Vrh] Go down
¤MeTaL MeSsIaH¤
Administrator level
Administrator level
¤MeTaL MeSsIaH¤



Ensiferum Empty
PostajNaslov: Re: Ensiferum   Ensiferum Emptypon oľu 30, 2009 6:04 pm

e gnom šta slušaš ovak od folk metala?
[Vrh] Go down
gnom
Level 2
Level 2




Ensiferum Empty
PostajNaslov: Re: Ensiferum   Ensiferum Emptyuto oľu 31, 2009 4:35 pm

Cruachan, Alestorm, Korpiklaani, Finntroll, Ensiferum, In Extremo i tak to........
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ensiferum Empty
PostajNaslov: Re: Ensiferum   Ensiferum Empty

[Vrh] Go down
 
Ensiferum
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
 :: Metal :: Viking/Folk Metal-
Forum(o)Bir: